Aktuality

Prostredníctvom bicyklovania vyrobíme elektrinu a rozsvietime imaginárny strom…

Trenčín
28.10.2011

Prostredníctvom bicyklovania vyrobíme elektrinu a rozsvietime imaginárny strom...

Verejnoprospešný projekt ZASAĎ STROM MAKE A HOME sa predstavil v priatok, 28. októbra 2011 na výstave JAHRADA, v aeráli výstaviska EXPO CENTER, a.s. Trenčín, netradičnou akciou. Využítím dvoch bicyklov sa podarilo rozsvietiť „symbolický“ strom a rozohrať hudbu. Celú akciu moderoval Martin Nikodým, ktorý je aj členom projektového tímu. Podobné akcie plánujeme usporiadať po celom Slovensku. Rozsvieteniu stromčeka sa prizeralo množstvo návštevníkov, ktorí si mohli od členov tímu zobrať letáčiky, ktorými chceme informovať o zámere projektu.

O projekte a detailoch jeho realizácie sme poskytli rozhovor pre Slovenský rozhlas, denník Pravda a rozprávali sme sa aj s redaktorom relácie o záhradkároch, ktorú môžete vidieť na STV. Na výstave JAHRADA sa ukuskutočnili aj súťaže o najkrajšie jablko a hrušku.
Zakúpením stromu prostredníctvom nášho projektu vysadíte skutočný strom a necháte ho rásť v novom lese, alebo vo vašom meste. Symbolickým rozsvietením stromčeka chceme poukázať na veľkosť myšlienky vysadenia milióna stromov. “My vysadíme skutočný les pre nás všetkých…“ dodáva za organizátorov Nikodým.
Hlavným cieľom projektu je vytvoriť v Tatrách a mestách novú zeleň, lesy pre nás všetkých a zanechať tak trvalú stopu ďalším generáciám. Milión stromov, ktoré by mali byť vysadené v rámci celého Slovenska vďaka projektu ZASAĎ STROM, MAKE A HOME, budú výsledkom práce nás všetkých.