Aktuality

SADENIE STROMČEKOV ZSMH jeseň 2022 PODMURÁŇ

V októbri sa zamestnacom GlobalLogic Slovensko a GlobalLogic Poľsko v spolupráci s občianskym združením v projekte ZASAĎ STROM MAKE A HOME a so zástupcami TANAP-u podarilo vysadiť 1001 obaľovaných sadeníc javora. Výsadba sa pod dozorom skúsených odborníkov realizovala v Tatranskej Javorine, v oblasti Podmuráň, ktorá je miestom s vysokým stupňom ochrany (stupeň 4).

Ďalšími 150 stromčekami prispela aj firma PROCUS spol. s.r.o.

Skupina 30tich dobrovoľníkov sa rozhodla krásnu slnečnú sobotu stráviť v lese a vymenili tak počítače a telefóny za krompáče či rýľe, čím dopomohli k rýchlejšej obnove lesnej kultúry zdevastovanej víchricou a lesnými škodcami. Vďaka výsadbe bude mať toto miesto charakter zmiešaného lesa, ktorý dopomôže k udržateľnej obnove celého TANAP-u.

Úžasný rozmer tejto akcie bol aj v tom, že účastníci podujatia mali možnosť komunikovať a dozvedieť sa dôležité informácie priamo od ľudí z TANAP-u, ktorí v týchto horách trávia celý svoj život. Viedli sa diskusie o prírode, o funkcii lesa na celý prírodný ekosystém či o jeho úlohe ako vodo-zádržného priestoru, ktorý ovplyvňuje klímu v širokom okolí. Aj vďaka týmto informáciám sa potvrdila dôležitosť tejto akcie.

Ďakujeme zástupcom TANAP-u, Jánovi Slivinskému a Marcelovi Tobisovi; dobrovoľníkom z projektu ZASAĎ STROM MAKE A HOME; kolegom z GlobalLogic, ako aj všetkým, ktorí sa výsadby stromčekov zúčastnili a spolu s nami si tento deň naplno vychutnali.

Veríme, že sa nám na budúci rok podarí zorganizovať podobnú aktivitu s ešte vyšším počtom účastníkov, a aj väčším dopadom. Za všetky nové stromčeky ĎAKUJEME.

 

Team ZSMH

FOTO z výsadby jeseň 2022