Aktuality

VÝSADBA ZSMH apríl 2019

V apríli 2019 sme opäť sadili stromčeky. Nesmierne nás teší, že vďaka podporovateľom projektu ZASAĎ STROM MAKE A HOME sme mohli uskutočniť dve výsadby.

5.4.2019 v Topolčiankach sme vysadili 1 121 dubov v časti HOLIANKA II. Novým odborným partnerom pri výsadbe sa stali LESY SR. Okrem výberu vhodnej lokality, zabezpečenia sadeníc či asistencie pri výsadbe obohatili deň všetkým účastníkom aj ukážkou chovu zubrov. Touto cestou sa im chceme poďakovať a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Nové stromčeky pribudli aj vďaka novým podporovateľom DHL Exel Slovakia, s.r.o. a  KUEHNE + NAGEL, s.r. o., čím získali aj certifikát ECO FIRMA.

Nechýbala dobrá nálada všetkých zúčastnených ani hymna MILIÓN STROMOV. Tú nám zaspieval Igor Moško, ktorý takto každý rok chráni účastníkov, a hudbou drží medveďov obďaleč 🙂

27.4.2019 vo VYSOKÝCH TATRÁCH sme vysadili 2 300 stromčekov. Vysádzali sme smreky v oblasti Starého Smokovca v porastoch, kde vznikli prázdne diery. Už tradičným a dlhoročným partnerom výsadby bol TANAP. S jeho odborníkmi sa nám výborne spolupracuje. Ukázali nám aj možnosti následnej starostlivosti o sadeničky, aby po nás vyrástol skutočný les a mohol slúžiť ďalším generáciám. Patrí im naše VEĽKÉ ĎAKUJEM.

Počas nášho sadenia stromov, už od roku 2012 nás teší, ak sa s určitými účastníkmi stretávame každoročne. Patrí k nim dlhoročný partner projektu BROTHER INDUSTRIES (SLOVAKIA) s. r. o. a v spolupráci s japonskou centrálou a s podporou BROTHER EARTH pribudli nové stromčeky. Ďakujeme aj podporovateľom, ktorí dali clik /Donate/ 42 044 krát. https://www.brotherearth.com/en/top.html.

Ďalším významným partnerom je spoločnosť CLEAN ADVANTAGE, s celosvetovým projektom na znižovanie množstva uhlíka v atmosfére. Poďakovanie patrí aj spoločnostiam: TWIN LOTUS, DON DE LA BEAUTE, PELICANTRAVEL.COM, 2PEOPLE s.r.o., HUMANA PEOPLE TO PEOPLE a FOREST LIGHTER LTD.

A opäť pribudli aj noví podporovatelia : LORIKA Slovakia s.r.o., Technical University of Košice v rámci prípravy ICMEM 2020, Odrazto s.r.o. a ďalší.

Ešte raz sa chceme touto cestou poďakovať za podporu a za 3 421 nových stromčekov.

 

Team ZSMH

FOTO z výsadby 27.4.2019 Vysoké Tatry

FOTO z výsadby 5.4. 2019 v Topolčiankach