Aktuality

VÝSADBA ZSMH máj 2021

Hurááá, naša malá “postcovidová” výsadba sa zrealizovala  7.mája 2021 vo Vysokých Tatrách v časti Tri studničky. Výsadbu odborne zastrešovali odborníci z ochranného obvodu Podbanské ŠL TANAPu,  pán Jurík, Gajdoš a Žlkovan, za čo im chceme ešte raz úprimne poďakovať. Okrem sadeníc Smrekovca opadavého a Smreka obyčajného zabezpečili aj príjemný dážď, aby sa stromčeky ujali.

Celkovo pribudlo 1  001 nových stomčekov vďaka podporovateľom projektu ZASAĎ STROM MAKE A HOME.

Patrí k nim dlhoročný partner projektu BROTHER INDUSTRIES (SLOVAKIA) s. r. o., ktorý v spolupráci s japonskou centrálou a s podporou BROTHER EARTH prišli zasadiť stromčeky aj osobne. Ďakujeme aj podporovateľom, ktorí dali clik /Donate/ 72 826 krát a umiestnili náš projekt na treťom mieste v rámci projektov z celého sveta https://www.brotherearth.com/e/topics/413/

Z nových stromčekov sa tešíme aj vďaka spoločnosti CLEAN ADVANTAGE, s ktorou spolupracujeme už štvrtý rok a celkovo za ten čas pribudlo 3 650 nových stromčekov.

Zvlášť nás teší, ak naše lesy nie sú ľahostajné ani ľuďom, ktorí už na Slovensku nepôsobia a napriek tomu podporujú tento projekt a pravidelne prispievajú na stromčeky. Preto patrí vďaka spoločnosti FOREST LIGHTER LTD z Londýna a pánovi Petrovi Hudecovi za 267 nových stromčekov a Veronike a Martinovi za pomoc pri výsadbe.

Projekt ZSMH po prvý krát podporila aj spoločnosť LA DONUTERIA GROUP a veríme, že s rozrastajúcimi sa prevádzkami s donutmi na Slovensku sa bude každoročne rozrastať aj ich les.

A nesmieme zabudnúť ani na jednotlivcov a pravidelných prispievateľov, pretože každý strom je veľkým prínosom pre nás všetkých.

Nechýbala dobrá nálada všetkých zúčastnených, príjemná opekačka po dobre vykonanej práci,  ani hymna MILIÓN STROMOV, ktorú nám zaspieval Igor Moško. Z jeho dielne pribudla aj ďalšia krásna projektová pieseň “Krása Slovenska”, ktorá mala na tejto akcii premiéru. ĎAKUJEME

Už dnes začíname s prípravou jesennej výsadby a tešíme sa na nové stromčeky, ktoré môžu vyrásť aj vďaka vám. Preto nás neváhajte kontaktovať.

Team ZSMH

FOTO z výsadby 7. máj 2021 Vysoké Tatry